Bana Benzediğinin Farkında mısın?


Yaşadığım şehirde, ülkemde, dünyada meydana gelen ve beni her defasında yine yeniden şaşırtan olayların mutlaka büyük evrensel bir planın parçası olduğunu düşünmek ve inanmak istiyorum. Hani bazılarının “karma”, büyüklerimizin de “ne ekersen onu biçersin” diye açıkladığı felsefe var ya. Dilimize doladığımız ama çoğu zaman anlamakta ve anlamlandırmakta güçlük yaşadığımız felsefe.

Yüz, belki bin yıllardır ektiğimizi biçiyoruz insanlık olarak. Önce doğaya ve onun bize sunduklarına hoyratça kötü davranıp, ardından doğanın bir parçasıyken, ondan ayrışmışız bu süreçte. Kimi atalarımız medeniyeti ileriye gitmek ve doğmakla başladığımız yolculuğumuzu anlamak ve anlatmaya çabalarken, kimi atalarımız hırslar ve daha güçlü, daha çok şeye sahip, daha dahalarla başarının anlamını bireysel veya kabilesel başarı olarak yaşamış ve nesiller boyu taa bizlere kadar aktarmış. Öyle ki başta kabaca yaşadığı bölgeye ayrıştırdığımız insanlık, sonrasında renge göre siyah ve beyaz tenli diye, şimdi de dini inançlara göre ayrıştırıyoruz. Sırf farklılıklar üzerine kurulan düzenlerle yaşadığımız ve yaşattığımız duygular bile yeryüzünde başımıza ne geliyorsa başlangıcını görmediğimiz ama ısrarla devam ettirdiğimiz durumların, ektiklerimizi biçtiğimizin birer kanıtı aslında.

Devamını okumak için...

#birlik #bütünlük #doğa #şerminçetin #evrenselplan #insanolmak #beraberlik #ilahiadalet

Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • /Şermin Çetin

Courierregresyon , terapi , regression , koçluk , yönetici , ilişki , aşk , sevgi , sağlık , health,duygusal zeka, mindfulness , regresyon , regression , ilişki , koçluk , iletişim , Şermin , çetin , bolluk bereket, para, aşk , sevgi , evlilik , başarı , yönetici , yönetici , koçluk , terapi , theraphy , zihin , beden , temizliği , ruh , executive coaching , kariyer , kariyer koçluğu , sevgili , nişanlı , mutlu ilişki , recall healing , healing , recall , total biology , german new medicine , iyileşme , şifa , ruhsal uyanış ,ruhsal dna, ruhsal gen, kundalini reiki, kundalini reiki master, kundalini,  New eski zamanları andıran bir yazı tipidir. Hikaye anlatımı ve habercilik için harikadır.

©Şermin Çetin 2016. All rights reserved.

İstanbul / Türkiye