En İyi Arkadaşınız Kim?

December 27, 2017

 

Arkadaş kime denir? Bir kişi ile arkadaş olduğunuzu nasıl anlarsınız? Sevgiliniz/eşiniz en iyi arkadaşınız yani en yakınınız, her şeyinizi bilen dostunuz olabilir mi ya da olmalı mı?

Geçenlerde "Bones" adlı dizinin bir bölümüne denk geldim tv'de. Türk toplumunda karşımıza çıkma ihtimali çok düşük olduğunu gözlemlediğim iki konu vardı?

1- Eşlerin birbirini en yakın arkadaşıyla, arkadaşlığını devam ettirmesi için birbirleriyle geçirecekleri zamandan feragat etmesi. Birbirlerine bireysel alan tanımaları.

2- Eşlerin birbirlerinin en yakın arkadaşı olmak istememesi; her şeyini bilen, her anını, derdini, neşesini, duygu karmaşasını paylaşmak/bilmek konusunda ikinci kişi olmak istemesi.

Mrs. Bones: 
Seninle evlendikten sonra en iyi arkadaşımla arkadaşlığımı devam etmemdeki desteğin için çok teşekkür ederim. Angela benim için çok kıymetli, beni benden bile çok iyi biliyor. Onu kaybetmeme izin vermediğin için çok teşekkür ederim.

Mr. Booth:
En iyi arkadaşın olarak kalmasına memnunum.

Mrs Bones : 
Peki senin en iyi arkadaşın kim Booth?

Mr. Booth: 
Bakışından "sen" dediğim duymak istemediğini anlıyorum. :) Sen değilsin merak etme.

Mrs Bones:
Ahh, iyi. Ben en iyi arkadaşın olmak istemem. Ben senin sevgilinim ve öyle kalmak istiyorum. En iyi arkadaşın olursam, bu sefer senin hayatındaki sevgili hanesi için başka arayışlara geçme hakkın olur. En iyi arkadaş tanımında cinsel yakınlık içermeyen paylaşımlar vardır. Biz en iyi arkadaş olmayalım :S :)

Mr. Booth: 
Ok..Ok.. sen değilsin. :) Çok iyi anladım sevgilim, haklısın :) 

İlişkilerde sahiplendiğimiz rollerin ne kadar önemli olduğunu vurgulayan, oldukça anlamlı bir konuşma. Sevgilinizin en iyi arkadaşı olmaya çalışmamanın yanında, annesi, babası, ablası, abisi gibi davranmak yani ebeveyni gibi, artık sevgilinizin sevgilisi olmaktan uzaklaştığınıza işarettir. Bu durumda da çiftlerin romantik ilişki için yeni arayışlara girmesi, eski heyecanı, tutkuyu, aşkı kaybetmesi için haklı gerekçeleri olduğuna kanaat getirmesine sebep olacaktır.

Demem o ki sevgilinizin sadece sevgilisi olun. Diğer roller için, hayatındakiler bırakın kendi rollerini oynasınlar :))

Aşk'la ve Sevgilinizle mutlu kalın...❣️❣️

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Son Paylaşımlar

April 24, 2020

March 22, 2020

Please reload

Arşiv
Please reload

Etiketlere Göre Ara