Barış ve Huzur İçeriden Başlar


Kimler barış içinde yaşamak istiyor? Yazacaklarım sadece gerçekten her koşulda barış ve huzur isteyenlere.

İngilizce'de barış ve huzur kelimelerini aynı kelime ile ifade edebiliyorsunuz: Peace. İspanyolca'da da barışı ve huzuru tek bir kelime ile bir çırpıda söyleyebiliyorsunuz: Paz.

Dilimizde her iki kelime de ayrı ayrı derin anlamlar içeriyor ve bu da bize tek kelimeyle bir çırpıda söylenmek istenen anlam için derin düşünmemize ve hissetmemize olanak sağlıyor.

Gelelim barış için ne yapabileceğimize.

Bunun için şimdiye kadar tutunduğunuz tüm öfkenizden ve yargılamalarınızdan vazgeçmeniz gerekecek.

Önce kendinizle barışmanız ve kendinize yönelttiğiniz tüm acımasızca yargılamaları bırakmanız gerekecek.

Aynaya bakıp kendinize el uzattığınızda ve merhaba dediğinizde size gelen merhaba cevabının sizi sarıp sarmaladığını hissetmeniz gerekecek.

En çaresiz zamanlarınızda kendinize sımsıkı sarılıp "iyi ki varsın" diyebilmeniz gerekecek.

Gözlerinizin içine baktığınızda "haydi gel dost olalım" diyene kadar bıkmadan usanmadan sevmeniz gerekecek.

İçinizdeki savaşı, çatışmayı, çelişkiyi bitirdikten sonra barışın ne hissettirdiğini bildiğinizde çocuğunuzla, eşinizle, arkadaşınızla ancak hayal ettiğiniz huzura kavuşabileceksiniz. Kalbinde sevgi ve barışı bir kere gerçekten hissetmiş olduğun için kalbin artık onu yaratmaya ve onu hissetmeye gönüllü olacak. İşte o zaman ülkem için Dünya için barış ve huzurun ne demek olduğunu bileceksiniz ki bunun için sevginiz, huzurunuz ve umudunuz yakıtınız olsun.

Barış ve huzur içeriden başlar...Önce senden sonra senin içinde bulunduğun mahalleden, ülkeden, kıtadan, dünyadan ...her şeyden sevgiyle çoğalarak...

#barış #huzur #sevgi #içselbarış #şerminçetin

Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • /Şermin Çetin

Courierregresyon , terapi , regression , koçluk , yönetici , ilişki , aşk , sevgi , sağlık , health,duygusal zeka, mindfulness , regresyon , regression , ilişki , koçluk , iletişim , Şermin , çetin , bolluk bereket, para, aşk , sevgi , evlilik , başarı , yönetici , yönetici , koçluk , terapi , theraphy , zihin , beden , temizliği , ruh , executive coaching , kariyer , kariyer koçluğu , sevgili , nişanlı , mutlu ilişki , recall healing , healing , recall , total biology , german new medicine , iyileşme , şifa , ruhsal uyanış ,ruhsal dna, ruhsal gen, kundalini reiki, kundalini reiki master, kundalini,  New eski zamanları andıran bir yazı tipidir. Hikaye anlatımı ve habercilik için harikadır.

©Şermin Çetin 2016. All rights reserved.

İstanbul / Türkiye