26 Mayıs Cmt | Bozkurt Mahallesi

İdeal Kilo ve Sağlıklı Beden Workshop

Kayıt Kapalı
İdeal Kilo ve Sağlıklı Beden Workshop

Etkinlik Saati ve Yeri

26 May 2018 14:00 – 17:00
Bozkurt Mahallesi, Bozkurt Mahallesi, 34375 Şişli/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

GERÇEKTEN SU İÇSEM YARIYOR MU?

Neden kilo veremiyorum?

Bu kadar hızlı kilo alınır mı?

En iyi diyet hangisi?

Neden kilo almak bu kadar kolayken zayıflamak çok zor?

Bu kiloları evlat mı edindim acaba?

Kilolarımdan nasıl kurtulabilirim?

Bu sorular yaza girdiğimiz şu günlerde kafanızı meşgul ediyorsa okuyacaklarınız sizi çok yakından ilgilendiriyor.

Son 6 ayda neredeyse her gün komşularımdan veya arkadaşlarımdan biri mutlaka bana harika göründüğümü söylüyor ve hangi diyet ve spor aktivitesi ile ideal kiloma ulaştığımı soruyor. Benim cevabım ise “bedenimin sesini dinliyorum.” oluyor. İdeal kiloma ulaşmak için özgürleştiğim kilo 12kg (42’den 38’e) gibi oldukça büyük bir rakam olunca soruyu soranların yüzündeki ifade “nasıl yani?” nin farklı şekilleri oluyor. Tabi ki bu sorunun cevabı birkaç cümleye sığacak kadar basit olmadığı için de ben başlıyorum anlatmaya neler yaptığımı tane tane. Anlayacağınız üzere son altı aydır hemen hemen her gün “nasılını” anlatıyorum 3 ay gibi bir sürede-yazılı ve görsel basının dayattığı hiçbir diyeti veya spor aktivitesini uygulamadan -12kg kadar hafiflediğimi. Çünkü bedenimle sağlıklı iletişim kurmaya başladıkça, bir diyet listesine veya spor programına ihtiyaç duymadan, sadece onunla bağlantıda olarak ihtiyaçlarını gidermeyi başarıyorum.

Çoğunlukla kişisel gelişim dediğinizde yeni şeyler öğrenmek, bildiklerini uygulamak, ruhun ve bedenin uyumlanması, farkındalığın artması olarak tanımlıyoruz. Ancak insan doğası gereği çözümlemediği her şeyle derin bir bağ kuruyor ve bu bağ ruhsal ve zihinsel gelişme arayışını el ve ayaklara geçirilmiş kısıtlı bir mesafeye kadar gitmesine izin veren prangalar gibi engel oluyor. Öyle çok da karmaşık bir şekilde engellemeye çalışmasına da gerek olmuyor. Çünkü bilinçli zihin unutmuşken prangayı bilinçaltı sahipleniyor ve görev ediyor fark ettirmeden hatırlatmayı her seferinde ileri gidemeyeceğini, tabir caizse kişisel gelişemeyeceğini. Size de tanıdık gelir belki bilinç altının engelleme repliklerinden bazıları;

• “Kilo verirsem çok güzel olacağım”

• “O bana kendimi harika hissettiren kırmızı elbiseyi giymek için kilo vermem şart”

• “Ancak kilo verirsem eşim beni ilk günlerdeki gibi güzel bulacak ve eskisi gibi mutlu olacağız”

• “Acaba neden bana öyle bir garip bakıyor, kesin kilolu buldu beni, öff kesin kesin kilolu buldu.”

• “Bu sunum için çok çalıştım ama ne giyeceğim. Kilomu göstermeyecek bir şeyler giymeliyim ama ne?”

• “Bedenimi seviyorum, azcık şu göbeğim de olmasa tam olacak.”

• “Yine mi foto çekiliyoruz yahu. Azcık dik durayım da zayıf görüneyim.”

Zihinde harika projeler, keyifli planlar varken hiç ummadık zamanlarda ve durumlarda çıkıveriyor bilinç altındaki korkular, endişeler, özgüvenin çatırdamaları, kendinden hoşnut olamama, kendini bu halde kabul edememe ve her planın, projenin tam istendiği gibi olabilmesinin tek ve olmazsa olmaz şartı “kilo vermek” dolanır kafanın içinde. Öncelikle sağlıklı ve mutlu olmak, iş hayatında başarılı ve mutlu olmak, sevdiklerimle mutlu ve keyifli zaman geçirmek, bulunduğum her yerde kendimi güvende hissetmek ve keyif almak iken yukarıdaki replikler zihni hiç ummadık zamanlarda meşgul eder.

• Tüm hastalıklar, kanser bile bilinçaltındaki kayıtlara erişilip şifalanabiliyorsa, neden kilo vermenize de yardımcı olmasın?

• Peki vücudunuzun belli bölgelerinin daha hızlı kilo almasının bir sebebi olduğunu biliyor musunuz?

• Aldığınız her bir gramın bilinç altınızda bir anlamı var desem!

Eğer ideal kilonuza farkında olarak ve tekrar alma riski olmadan ulaşabilmek istiyorsanız, kendinizle tanışmaya niyetiniz tam ise, siz de artık hayalleriniz, projeleriniz, planlarınızla kendinize özgüveniniz tam olarak hiçbir engel tanımadan yoğunlaşmayı ve gerçekleştirmeyi; yediklerinizden, bulunduğunuz ortamlardan, sevdiğiniz insanlarla geçirdiğiniz zamanlardan keyif almayı istiyorsanız “İdeal Kilo ve Sağlıklı Beden-Workshop” sizin için biçilmiş kaftan demektir.

Yeniden doğmak için harika bir fırsatınız var!

Not: Önce ve sonra fotosu paylaşmayı çok istedim sizlerle. Ancak kilolu olduğum dönemde foto çekilmediğim gibi inceldiğim dönemlerde de çok foto çekilmemişim. Zaten bilirsiniz ince gösterecek kıyafetler seçmek kilolu dönemlerin vazgeçilmezidir. 😊

Adres: Bozkurt Mah. Eşref Efendi Sokak No:34 D:3 Pangaltı / İstanbul

Ön Kayıt: 10-22 Mayıs 2018

Ücret:200 TL

İletişim: info@sermincetin.com.tr / 0532 5714612

Etkinliği Paylaş