Korkuyu Bilgi ile Dönüştürmek


Şimdiye kadar korkuyu dönüştürmek hangi yolları denediniz? Cevaplarınızı ve sonuçlarını yorumlara yazarsanız okuyanların da kendi yöntemlerini bulmalarına aracılık edebilirsiniz. Bugün size başka bir yöntem yazacağım. Öncelikle elinize bir defter ve bir kalem alın.

🌸Korkunuzu boş bir sayfanın en üstüne en fazla 7 kelimeden oluşacak şekilde tek bir cümle olacak yazın. 🌸Bu korkunuzun gerçekleşmesine sebep olacak sizden kaynaklanan neler var, bunları en fazla iki kelimeden oluşan maddeler şekilde yazın. 🌸Bu korkunuzun gerçekleşmesine sebep olacak başkalarından kaynaklanan neler var, bunları da en fazla 2 kelimeden oluşan maddeler halinde yazın. 🌸Derin birkaç nefes alıp, verin. Şimdi devam edelim. 🌸Sizden kaynaklanan durumları değiştirebilir misiniz? Nasıl değiştireceğinize dair kendi yönteminizi istediğiniz detayda yazın. 🌸Başkalarından kaynaklı durumları değiştirebilir misiniz? 🌸Cevabınız hayır ise kendinize şu soruyu sorun; bu kişinin veya kişilerin bende korkuya sebep olmasına izin vermeye devam etmemin sebebi nedir? 🌸Sebebi bulduğunuzda artık o kişi veya kişilerin sizde korku oluşturmasının sebebinin sizin izin vermeniz olduğunu iyice fark edin. Bu noktada o kişi veya kişilerle iletişiminizin devam edip etmeyeceğine karar verecek kişi sizsiniz. Şunu her zaman hatırlayın sizi onlar değil, sizi sizdeki şimdiye kadarki deneyimleriniz korku duygusunun oluşmasına sebep oluyor. Siz sebepten özgürleştiğinizde karşınıza çıkan hiç kimse siz korkuyla rezonansa girmeyeceğiniz için etkileyemeyecek. 🌸Son olarak bu korktuğunuz şey her neyse onun gerçek olması durumunda en kötü ne olabilir, onu yazın. Sadece bir cümle ile. Kim bilir belki bu en kötü diye etiketlediğiniz şey daha önce olmuştur ve o kadar da korkulacak bir şey değildir. Peki bu sözüm ona kötü şey olsa ne yapardınız? Bir cümle ile yazın. Elinizdeki kağıtta en büyük korkunuzun korkunuzdan özgürleşmenin reçetesi oldu. Her şeyini biliyorsunuz artık. Korku bilgi eksikliğidir, sevgi eksikliğidir. Bilinmeyenden korkar insan. Kendini bilmektir doğrusu. Kendini bildikçe korkunun tutunacağı yer azalır, doğru bilgiyle doldukça korkunun yerini sevgi alır. #korkuyudönüştür

Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • /Şermin Çetin

Courierregresyon , terapi , regression , koçluk , yönetici , ilişki , aşk , sevgi , sağlık , health,duygusal zeka, mindfulness , regresyon , regression , ilişki , koçluk , iletişim , Şermin , çetin , bolluk bereket, para, aşk , sevgi , evlilik , başarı , yönetici , yönetici , koçluk , terapi , theraphy , zihin , beden , temizliği , ruh , executive coaching , kariyer , kariyer koçluğu , sevgili , nişanlı , mutlu ilişki , recall healing , healing , recall , total biology , german new medicine , iyileşme , şifa , ruhsal uyanış ,ruhsal dna, ruhsal gen, kundalini reiki, kundalini reiki master, kundalini,  New eski zamanları andıran bir yazı tipidir. Hikaye anlatımı ve habercilik için harikadır.

©Şermin Çetin 2016. All rights reserved.

İstanbul / Türkiye