Yaşamak İstiyorsan Barış


Biz insanlar çok komiğiz. Yıllarca kendimizle, birbirimizle, bizim gibi olmayanla, bizim gibi davranmayanla, bizim gibi düşünmeyenle, bizim gibi hissetmeyenle, bizim inadığımıza inanmayanla, bizim gibi inanmayanla savaştık. Biz kendimizle bile savaş halindeyken biz gibi olmayan her şeyle savaştık.

Toprak için, ün için, para için, aklınıza gelebilecek he şey için birbirimizle savaştık. İnsanlık tarihimiz savaşlarla dolup taşıyor. Savaşla kazanılan, savaşla kaybedilmiş; bunu anladık mı?

Ne öğrendik binlerce belki de yüz binlerce yılda? Savaşla hiçbir şeyin çözülemeyeceğini öğrendik mi? Barış'ı dilimize dolamayı bildik de acaba barışın ne demek olduğunu öğrendik mi?

Şu anda tüm insanlığın BİR olduğu zamanlardayız.

**Bir virüs geldi hayatımıza ve "hepiniz BİRsiniz benim için" dedi bizlere, henüz biz BİR olmak ne demek bilmezken.

** "insan olman yeterli" dedi; henüz bir insan olmak ne demek bilmezken.

**" benimle savaşmak, kendinle savaşman demek" dedi; biz daha savaş-barış sarkacını barışa yöneltmeyi bilemezken.

**"işte sana öğretmeye geldim barışı" dedi bizlere; biz ona savaş açmışken ve yüz binlerce yıl silahlar yapıp da hiçbirinin işe yaramadığını hala anlamayarak.

**"sahi sen neden savaşıyorsun" dedi bizlere. "Yaşamak için savaşmak lazım" dedik.

**”savaşlarla kaç kişi ölüyor bir yılda, benimle savaşıp da ölen kaç kişi oldu?” dedi. Söyleyecek sözümüz kalmadı.

**"İşte bu yüzden geldim ben" dedi bizlere.

"YAŞAMAK için BARIŞ; kendinle, dünyayla, insanlıkla, canlılarla...ve her şeyle BARIŞ'ı öğrendiğinde ben görevimi bitirip gideceğim. Öğrenmezsen ben gitsem de yeni bir öğretmen gelecek. Hepinize öğretmeye geldim ama bir kısmınız öğrenecek. Çünkü bir kısmınız hala kendiyle savaşırken kendi gibi olmayanlarla savaştığının farkında değil."

Yaşamak istiyorsan BARIŞ 💚🌏🦜🐿🥰☮️💟💞

Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • /Şermin Çetin

Courierregresyon , terapi , regression , koçluk , yönetici , ilişki , aşk , sevgi , sağlık , health,duygusal zeka, mindfulness , regresyon , regression , ilişki , koçluk , iletişim , Şermin , çetin , bolluk bereket, para, aşk , sevgi , evlilik , başarı , yönetici , yönetici , koçluk , terapi , theraphy , zihin , beden , temizliği , ruh , executive coaching , kariyer , kariyer koçluğu , sevgili , nişanlı , mutlu ilişki , recall healing , healing , recall , total biology , german new medicine , iyileşme , şifa , ruhsal uyanış ,ruhsal dna, ruhsal gen, kundalini reiki, kundalini reiki master, kundalini,  New eski zamanları andıran bir yazı tipidir. Hikaye anlatımı ve habercilik için harikadır.

©Şermin Çetin 2016. All rights reserved.

İstanbul / Türkiye