Dünya’da Barış ve Sevgi


1 .11.2019’da Dünya’da Sevgi ve Barış adı ve amacıyla bir grup çalışması başlatarak belli konularla ilgili çalışmalar yaptık grupça. Grup çalışmasında içimizdeki barışı açığa çıkararak bunun yayılması ve çoğalmasına engel olan olan farkında olmadığımız veya farkında olup da bir türlü hayatımızda var edemediğimiz konulara değindim. Geçtiğimiz hafta ülkemiz insanını ve gönlü barıştan yana olan aynı ırktan, dinden, coğrafyadan olmasak da üzen haberleri duyduğumda bu grup çalışmasının herkese katkı sağlayabilmesi için genele açık paylaşmaya karar verdim ve tüm konuları düzenleyerek ana başlıklarda topladım. Siz hangi konunun sizin için öncelikli olduğuna karar vererek kalbinizden geçtiği şekilde çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

Her birimizin dönüşüm için kullandığı araçlar farklı olabileceği için çalışma konuları ile ilgili sizlere farkındalık penceresi açmak niyetindeyim. Kimisi için sadece konuyu okuyup kendisinde açığa çıkan bu konuyla ilgili düşünce, duygu ve anıları görmek yeterli olurken kimisi için bu konularla ilgili enerji çalışması yapmak ya da açığa çıkan ne varsa yazarak çözümlemek ihtiyacı olabilir. Temel niyetim barışı seçerken, isterken savaşa aktardığınız bireysel katkınızı ve bu bireysel katkı sebebiyle Dünya’da barış olmasına bilmeden engel oluşlarınızı farketmenize aracı olmak.

İçeride ne varsa dışarıda da o var. İçimizdeki savaşları bitirip, içsel barışı sağlayarak Dünya’da barışı var edebileceğiz.

Haydi başlayalım Barış ve Sevgi için adımlarımıza...

Her birimizin toplumun en küçük yapı taşıyız. Her duygumuz, düşüncemiz, davranışımızın toplumun içindeki bir diğer bireyi etkilediği gibi toplumu, insanlığı ve Dünyayı da dolaylı yoldan etkilemekte. Bu etkilenmenin tersi de geçerlidir. Toplumun, insanlığın ve Dünya’da yani ortak bilinçte var duygu, düşünce ve davranış kalıpları bizleri de etkilemekte. Bu kısır döngüde bizim üzerimize düşen görev öncelikle kendi içimizde barış ve sevgiyi inşa etmek. Biz kendimizle barışık ve kendimizi yargılamadan ya da diğer herkesten ayrı tutmadan seven bireyler olduğumuzda bizdeki dönüşüm önce ülkemize sonra da insanlığa yansıma yapar.

Sosyal düzlemde etkileşimimiz bireysel olarak ortaya çıkardığımız duygu, düşünce ve davranışlarımızı sosyal medya, arkadaş sohbetleri, ailemiz, eşimiz veya çocuğumuza sözle veya enerjisel olarak aktarım yapmak şeklinde gerçekleşmektedir. Bunu nasıl kontrol edebiliriz? Her sohbetimizde, konuşmamızda sosyal medya paylaşımlarımızda, herhangi bir insan veya canlı ile iletişimimizde hangi duygu, düşünce ile bu eylemleri yaptığımızın farkında olmamız ilk aşama olacaktır.

1.Aşama: Bu sohbette veya bu sosyal medya paylaşımımda aşağıdakiler var mı veya okuyanlarda bu duygular körükleniyor mu?

• Korku

• İçsel Çatışma

• İğrenme

• Ayrıştırma

• Yargılama

Cevabınız “evet” ise o cümleyi, o yazıyı paylaşmamayı seçerek amacınıza uygun davranarak ilk adımı atmış olursunuz. Peki bu gruba katılarak ulaşmaya çalıştığımız amaca hizmet eden duygular neler?

• Sevgi

• Barış

• Aşk

• Birlik

• Hoşgörü, Şefkat, Merhamet

2. Aşama: Pozitif duyguları hayatımızda çoğaltmak ve aslında öncelikle hayatımızda her şeye objektif bakarak olumlu olan duygunun çoğaltarak sinerji yaratmak ikinci aşamamız.Paylaşım yapmamayı seçtiğiniz her haber, paylaşımla ilgili kalbinizde sevgiyi çoğaltmak ve bunu diğer insanların da yapabilmesine aracı olmak niyetiyle yaptığınızda göreceksiniz ki hem siz hem de çevrenizle başlayan bir dalga yaratmaya başlayacaksınız. Her birimiz okyanusta birer damlayız, o damlalar bir olduğunda okyanus var olabilir.

Sevgi yayan ve barış olan bir damla olmak bizim elimizde.

Şermin Emine Çetin

Sosyal medyadan takip etmek için kanallarım;

Facebook Şermin Çetin Eğitim Koçluk ve Danışmanlık , Instagram Şermin Çetin , LinkedIn Şermin Çetin ,

Telegram Şermin Çetin ile Kendini Keşfet Bildirim Kanalı , Youtube Şermin Çetin

Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook - Black Circle
  • /Şermin Çetin

Courierregresyon , terapi , regression , koçluk , yönetici , ilişki , aşk , sevgi , sağlık , health,duygusal zeka, mindfulness , regresyon , regression , ilişki , koçluk , iletişim , Şermin , çetin , bolluk bereket, para, aşk , sevgi , evlilik , başarı , yönetici , yönetici , koçluk , terapi , theraphy , zihin , beden , temizliği , ruh , executive coaching , kariyer , kariyer koçluğu , sevgili , nişanlı , mutlu ilişki , recall healing , healing , recall , total biology , german new medicine , iyileşme , şifa , ruhsal uyanış ,ruhsal dna, ruhsal gen, kundalini reiki, kundalini reiki master, kundalini,  New eski zamanları andıran bir yazı tipidir. Hikaye anlatımı ve habercilik için harikadır.

©Şermin Çetin 2016. All rights reserved.

İstanbul / Türkiye